مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش .

مرجع مقالات رسمي لوازم آرايش

ماسك پوست پرتقال و ماست


ماسك پوست پرتقال و ماستپوست پرتقال بدليل داشتن ويتامين C در كاهش تيرگي و لكه‌هاي پوستي بسيار اثرگذار ميباشد.
مواد موردنياز:پوست پرتقال۱ قاشق خوراك‌خوري ماست بي آلايشنحوه تهيه و تنظيم:پوست پرتقال را به بازه دو تا سه روز در معرض آفتاب قرار دهيد تا كم آب شود.بعداز كم آب شدن آن را آسياب كنبد.يك قاشق غذاخوري از پودر تهيه و تنظيم گرديده را با ماست ادغام نمائيد.خمير ساخت گرديده را روي پوست بماليد.۱۵ تا ۲۰ دقيقه طاقت نمائيد.فيس را با آب گرم بشوريد.هر شب پيشين از خواب از اين ماسك به كار گيري نمائيد.

كرم ضد لك عالي

ماسك شير، آب ليمو و عسلبا دقت به مواد تشكيل دهنده اين ماسك، هريك از مواد به تنهايي به شدت به پر‌نور شدن و شفافيت پوست ياري مي كنند كه در فيض ادغام كردن آن‌‌‌هامي‌قدرت حاصل بهتري را انتظار داشت.
مواد مايحتاج:1 قاشق غذاخوري شير1 قاشق غذاخوري آبليمو1 قاشق غذاخوري عسلروش تهيه و تنظيم:مواد تشكيل دهنده را در يك ظرف ادغام نماييد.ماسك را ۲۰ دقيقه روي پوست پاك خويش قرار دهيد.چهره را با آب گرم بشوريد.هر شب پيشين از خواب از اين ماسك استعمال فرماييد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۳:۲۰ توسط:علي پور موضوع:

۳. ماسك خاك رس و گلاب


۳. ماسك خاك رس و گلابخاك رس قهوه‌اي خير صرفا آلودگي‌هاي پوست را جذب مي كند بلكه چربي مازاد پوست را نيز ميگيرد. خاك رس قهوه‌اي، گردش خون را نيز تحريك ميكند. اين ماسك را بعد از ۱۵ دقيقه بشوييد.

بهترين كرم ضد لك
مواد لازم– ۲ قاشق غذاخوري خاك رس قهوه‌اي
– ۱ قاشق چايخوري گلاب
– ۵-۴ قاشق آبليمو
شيوه تنظيم ماسك براي جوش چهرهمواد را تركيب نمائيد تا خمير نرمي به دست آيد. منطقه متبوع را مرطوب كرده و خمير را به صورت هم اندازه روي آن بگذاريد. اذن دهيد كم آب شود. ماسك را به زمان طولاني روي فيس نگذاريد چون ميتواند پوست را كم آب نمايد.
مقاله داراي ربط: ماسك زردچوبه: ۱۱ امر تنظيم ماسك فيس با زردچوبه در منزل


۴. ماسك خاك رس و چريشچريش يك كدام از پركاربردترين معالجه‌هاي خانگي ضد آكنه ميباشد. برگ‌هاي آن خاصيت ضد قارچ، ضد باكتري و تصفيه كننده خون دارااست و مانند يك ماده قابض طبيعي كار ميكنند. چريش، پوست را خنك كرده و از بروز جوش پرهيز ميكند.
مواد لازم– يكسري عدد برگ چريش
– ۱ قاشق چايخوري خاك رس قهوه‌اي
– گلاب
امر تهيه و تنظيم ماسك خاك رسبرگ‌هاي چريش را در آفتاب كم آب نمائيد. آن ها را به طور پودر درآوريد. يك قاشق چايخوري از اين پودر را با خاك رس قهوه‌اي ادغام نماييد. گلاب را به آن بيش تر فرمائيد تا به طور خمير درآيد. خمير را روي حوزه‌ زخم‌چشم بگذاريد و اذن دهيد به طور طبيعي كم آب شود. اذن بدهيد اين ماسك ۲۰ دقيقه بماند بعد بشوييد.
مقاله داراي ارتباط: ماسك خيار: ۲۰ مهم ترين فوايد خيار براي پوست فيس و تن
۵. ماسك ماست و خيارماست سرشار از اسيد لاكتيك ميباشد براين اساس، براي لايه‌برداري پوست و كاهش جاي آكنه موءثر ميباشد. در حالتي‌كه درپي ماسك‌هاي طبيعي براي از دربين بردن جاي آكنه مي‌باشيد، نبايد ماست را ناديده بگيريد.
مواد لازم– ماست– خيار
شيوه تنظيم ماسك براي جوش رخطريق ۱:– يه خرده ماست را روي جاي آكنه‌هاي رخ پخش فرمائيد.– اذن بدهيد به برهه زماني ۱۵ تا ۲۰ دقيقه بماند.– در غايت آن را با آب ولرم شستشو دهيد.
نحوه ۲:شيوه ديگر اين مي باشد كه ميتوانيد يك خيار را له كرده و با ماست تركيب نمائيد. خيار دربردارنده خاصيت خنك‌كننده مي باشد و مي تواند پوست شمارا تغذيه نمايد.
۶. ماسك ماست و خاك رس و زردآلومخلوط ماست، زردآلو و خاك رس يكي ماسك‌هاي فيس عالي براي رفع جاي آكنه هست كه مي خواهيم در‌اين نوشته‌ي‌علمي به شما معرفي كنيم. زردآلو به لطف خاصيت ضد التهابي كه داراست مي تواند به معالجه آكنه، كاهش قرمزي و پرهيز از باقي ماندن اثر ها ناشي از آكنه امداد ‌نمايد.
مواد لازم– ۱ قاشق غذاخوري ماست– زردآلو–  نصف قاشق غذاخوري خاك رس
نحوه تهيه و تنظيم ماسك براي جوش رخ– زردآلو را پوست بكنيد و آن گاه آن را له نماييد.– زردآلوي له‌گرديده را با خاك رس و ماست ادغام فرماييد تا يك خمير قابل انعطاف مهيا شود.– خمير نتايج را روي پوست‌تان پخش فرماييد.– اذن بدهيد خمير به زمان ۱۵ تا ۲۰ دقيقه روي پوست بماند.– در غايت آن را با آب ولرم شستشو دهيد.


برچسب: بهترين كرم ضد لك،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۰:۴۲ توسط:علي پور موضوع:

خاك رس سپيد (كائولين) براي ماسك


خاك رس سپيد (كائولين)
اين دسته خاك رس براي پوست هاي كم آب و حساس مطلوب مي باشد. خاك رس سپيد به جهت اينكه بسيار ملايم هست شناخته شده‌است. شما مي‌توانيد آن را به آرامي بر روي پوست حساس خويش بماليد و آنگاه از زيبايي خويش لذت ببريد.

بهترين كرم ضد لك

خاك رس قرمز‌رنگ
خاك رس قرمز‌رنگ براي پوست هاي حساس و كم آب بسيار مطلوب مي باشد. اين آيتم هم به علت اينكه ملايم مي باشد، مي‌تواند مورد قابل قبولي براي پوست هاي حساس و كم آب باشد. علاوه بر اين موردها، خاك رس قرمز رنگ در دسترس ترين مدل اين خاك در كشور‌ايران است.

خاك رس را به چه شكل و با چه موادي ادغام كنيم؟گزينش دسته خاك بخشي از مراحل تهيه و تنظيم ماسك مي‌باشد. پيرو بايستي مواد ديگري را به آن طولاني تر كنيم تا به وضعيت خمير در بيايد و بتوانيم آن را بر روي صورتمان بماليم. براي اين عمل، ما به مايعات نياز داريم. شما مي‌توانيد يك كدام از موردها پايين را با اعتنا به توضيحات تعيين كرده و با خاك رس ادغام نماييد:
آبواضح هست كه آب معمولي ترين آيتم هست. كافيست شير آب را گشوده فرماييد و تا جايي كه نياز داريد، به خاك بيشتر نمائيد و ماسكتان را تهيه و تنظيم فرمائيد.
گلابدر شرايطي‌كه مي‌خواهيد ماسك خاك رس خويش را از آن آساني در بياوريد و يه خرده ماهر خيس كار نمائيد، ميتوانيد از گلاب براي تهيه و تنظيم خمير به كارگيري فرمائيد. علاوه بر اين، گلاب سبب بهبود عطر ماسك ميگردد.
عسلعسل علاوه بر اينكه يك مرطوب كننده عالي ميباشد، دارنده خاصيت ضد باكتريايي هم ميباشد كه به كاهش جوش و آكنه شما امداد مينمايد. به همين استدلال عسل يكي شايسته ترين آيتم هاي براي تنظيم ماسك است.
شيرشير دربردارنده ماده اي مي باشد كه فوايدش براي پوست بسيار شناخته گرديده ميباشند. اين ماده شگفت انگيز، لاكتيك اسيد مي باشد. اين ماده يك اكسيد كننده طبيعي ملايم هست كه سلول هاي مرده پوست را از در بين ميبرد و پوست شما‌را قابل انعطاف و صاف مينمايد.
ماستماست هم مانند شير، منبعي بي نياز از لاكتيك اسيد مي‌باشد. همينطور به علت بافت ماست (مخصوصا در شرايطي كه از ماست يوناني يا اين كه چكيده مصرف شود)، ماسك خاك رس شما بسيار غليظ گرديده و به نيكي بر روي پوشت قرار ميگيرد.
سركه سيبسركه سيب هم در گونه هاي ماسك هاي فيس به كار گيري مي‌شود. اين ماده به علت اسيدي بودنش، PH خاك رس را متعادل مي‌كند.
روش تهيه و تنظيم ماسك خاك رس براي فيسيك قاشق چايخوري خاك رس را در يك پياله بريزيد.به به عبارتي مقدار، يكي‌از مايعاتي كه در ابتدا معرفي كرديم به آن بيش تر فرماييد.آن‌ها‌را خوب ادغام نمائيد تا به خميري يك پارچه تبديل شوند. در فيس لزوم مي‌توانيد مقادير مواد را اضافه نماييد.اعتنا داشته باشيد كه ماسك خاك رس نبايد سواي استعمال بماند. مسلما قبلي از به كارگيري، آن را ادغام نمائيد و مانده آن را به دور بيندازيد.
طرز به كارگيري از ماسك خاك رساز يك برس آرايشي يا اين كه انگشتان دست به كارگيري نمائيد. بهتر مي‌باشد تماما پاك و كم آب باشند. بعد يك لايه به تمام نقاط فيس خويش بماليد. ولي نبايد در بدور لب و ديده ها از ماسك به كارگيري نماييد.اذن بدهيد ۱۰ دقيقه بر روي پوستتان بماند. به علت تنوع مواد تشكيل دهنده، ممكن هست موادي كه شما استعمال مي‌كنيد پاره اي ديرتر كم آب شود. در هر فيس نيازي وجود ندارد شكيبايي فرمائيد تا ماسك كم آب شود، همينكه كمي شم غم كرديد، ميتوانيد آن را منزه فرمائيد.چهره خويش را با آب زياد بشوييد. براي تزكيه ماسك كاملا مي‌توانيد از يك تكه پارچه به كار گيري نمائيد. بعد از آن صورتتان را خوب كم آب نماييد.بعداز اين فرآيند، از يك مرطوب كننده به كارگيري نماييد.
طريق هاي تنظيم گونه هاي ماسك خاك رسماسك خاك رس قرمز‌رنگاين ماسك به علت اينكه ملايم ميباشد، مورد قابل قبولي براي پوست هاي حساس است. همينطور وجود گلاب در آن، عطري شگفت انگيز توليد مي نمايد و لاكتيك اسيد جان دار در ماست هم به زيبايي هرچه بيش تر پوستتان ياري مي نمايد.
مواد لازم
۱ قاشق چايخوري خاك رس قرمز‌رنگ۱ قاشق چايخوري گلاب۱ قاشق چايخوري ماست يونانيشيوه تهيه و تنظيم
خاك رس قرمز‌رنگ را باطن يك ادغام كن بريزيد.گلاب را به آن بيشتر كرده و هم بزنيد.بعد از آن ماست را به آن طولاني تر فرماييد و خوب هم بزنيد تا به خمير تبديل شود.در غايت آن را بر روي پوستتان بماليد.


برچسب: بهترين كرم ضد لك،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۵:۵۰ توسط:علي پور موضوع:

پوست تندرست و روشن يكي‌از واحد سنجش‌هاي زيبايي


پوست تندرست و روشن يكي‌از واحد سنجش‌هاي زيبايي ميباشد. اكثر اوقات وجود لك قهوه‌اي رخ براي اشخاص آزار دهنده ميباشد. اين لك‌ها با طرز‌هاي ليزر درماني، لايه برداري و پيلينگ قابل معالجه ميباشند. در‌اين ميان به كارگيري از ماسك‌هاي رخ خانگي، راحت‌ترين و بي خطرترين روش براي رفع لك قهوه‌اي رخ مي باشد. درين نوشته‌علمي مي خواهيم به شما يادگرفتن بدهيم كه چه گونه با ياري تعدادي راهكار معمولي و به كار گيري از يك سري ماسك فيس خانگي، از شر لك قهوه‌اي چهره خويش خلاص گرديد. پس توصيه ميكنيم براي رفع لك قهوه‌اي رخ خويش با ما همدم باشيد.
براي از ميان بردن لك با تجويز دكتر كارشناس از كرم‌هاي حــاوي هـيدروكـينون با در صد‌هاي گـوناگـون (نبايد طولاني تر از ۶ تا ۷ درصد باشد) ميتوان اسـتفاده نمود.

كرم ضد لك عالي
روشـهاي ديگـر در معالجه لك چهره: لايه برداري (peeling)؛ سايش پوست توسط ميكانيكـي (dermabresion & salabresion) و لـيزر ميباشـد كـه بسـته به پوسـت افـراد انتخـاب مي شود.
افـراد با رنگ چـشــم روشـن و مـوهـاي روشــن مـقـــدار رنگـدانـه پـوسـتي كـمتري نسـبت به پوسـتهاي تيره دارا هستند و به همين عامل روشنايي آفتاب اضافه در پوست اين اشخاص رخنه داراست و، زيرا يك كدام از اثرات نور و روشنايي آفتاب توليد لك فيس و همينطور كــك و مك ميباشـد براي پيشگيري و معالجه اين اشخاص نياز مبرم به ضد آفتاب دارا‌هستند.
پيـلينگ روش معالجه لك قهوه‌اي چهره
يكي‌از معالجه‌هاي لك صـورت همچـنان كه قـبلاُ نيز گفته شد استعمال از پيـلينگ است. البته اين طرز مطلوب كليه اشخاص نميباشد. چـون اشخاص با رنگ پوست تيره به هيچ عنوانْ مناسـب پيلينگ نميباشند. چــون يكي‌از عـوارض پيلـينگ خـود لك ميباشـد و شانـس ايجـاد لك در اشخاص با پوست تيره خيلي بالا هست.
معالجه ديگر لك فيس ليزر درماني است.
هيچكدام از طريق‌هاي درماني لك رخ هميشگي وجود ندارد و در يك نشست نيز انجام نميگيرد و نياز به تجـديد معالجه داراست و ادامه معالجه دارااست، چون استـعداد اشخاص براي توليد لك كه با اين روشــهاي درمانــي برطرف نمي گردد. با پيشگيري از تابش اشعه خورشيد بطور بي واسطه بر روي رخ از ساخت لك تا حد متعددي ميتوان جـلوگـيري كرد. مصرف كرم‌هاي ضد آفتاب بطور منظم با عيار فراتر از ۲۰ به فواصل هر ۳ ساعت و همچـنين اجـتناب از تابش فروغ و روشنايي خـورشـيد بطـور مسـتقـيم بر روي چهره در اشخاص مستعـد از ايجـاد لك ميتوان پيشگيري نمود. دقت داشته باشيد مصرف ضد آفتاب در اشخاص مستعد يك نياز حياتي در معالجه و پيشگيري از لك است.
در پي ميخواهيم ۵ ماسك طبيعي متعدد را معرفي كنيم و طريق تهيه و تنظيم و به كار گيري هركدام را به شما يادگرفتن دهيم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۱:۱۱ توسط:علي پور موضوع:

6 گونه از شايسته ترين ماسك‌هاي ضد لك


6 گونه از شايسته ترين ماسك‌هاي ضد لك چهرهقبلي از تهيه و تنظيم ماسك ضد لك در منزل مي بايست بدانيم كه لكه‌هاي پوستي معمولا به عوارض مختلفي حادثه مي افتند. با دقت به متاع و رنگ پوست هر فردي، وضعيت معاش، مدل تغذيه و چگونگي در معرض روشنايي خورشيد قرار تصاحب كردن، ممكن هست گونه هاي مختلفي از لكه‌هاي پوستي به وجود بيايند. معمولا اين ضايعات مخصوصا از دسته عمقي آن، درماني قطعي و مستمر ندارند ولي براي بهبود و كمرنگ‌خيس شدن آن ها مي‌قدرت به وسيله اشكال ماسك ضد لك به معالجه موقت پرداخت و يا اين كه با به كارگيري از اين ماسك‌هاي خانگي و گياهي به بهبود موقعيت آن مبادرت نمود.

كرم ضد لك عالي
وظيفه ماسك ضد لك چه چيزي است؟گونه هاي ماسك ضد لك مي‌تواند تا حدود بسيار متعددي از بروز لكه هاي سطحي پوستي خودداري نموده و پوست رخ آدم را پر‌نور و واضح سازد. البته همانگونه كه ميدانيم معالجه لكه هاي پوستي مي بايست پايين لحاظ متخصصين پوست صورت گرفته و نياز به نحوه هاي تخصصي است. به‌اين معني كه در فيس بروز اين لكه ها لازم هست به پزشك معالج كارشناس پوست مراجعه نمود تا درماني طبابت را براي لكه هاي پوستي پيشنهاد و تجويز كند. به حافظه داشته باشيد كه هيچگاه نبايد به صورت خودسرانه از داروهاي ضد لك پوستي استعمال نمائيم. در‌اين نوشته‌علمي قصد داريم به معرفي بعضي از شايسته ترين گونه هاي ماسك ضد لك پرداخته و چگونگي تاثير گذاري اين ماسك ها را با هم باز بيني نمائيم. قابل ذكر مي باشد كه به كارگيري از اين ماسك هاي ضد لك به معناي معالجه قطعي نبوده و فقط به روشني و شفافيت همگاني پوست سبب خواهد شد. سهل و آسان طب از شما دعوت ميكند جهت شناخت با اشكال ماسك ضد لك خانگي ادامه اين نوشته‌ي‌علمي را با اعتنا مطالعه نماييد.
1. عسل و آبليمو يك ماسك ضد لك عاليفوايد اين جور از ماسك ضد لك علاوه بر تاثيرات پر‌نور كنندگي بر روي پوست رخ، جوانسازي و به تعويق پرت كردن فرآيند پيري پوست را نيز در بر خواهد داشت. همينطور به جهت وجود عسل درين ماسك ضد لك، پوست فيس را محكم و شاداب مي‌كند. فقط كافيست 2 قاشق غذاخوري آب ليمو ترش نو را به مقدار معادل با شير كم آب ادغام كرده و دو برابر به آن عسل طبيعي طولاني تر فرمائيد. آن‌گاه اين تركيب را به هم بزنيد تا خمير يك دستي به وجود بيايد. آن‌گاه پوست فيس خويش را تماما منزه كرده و اين ماسك ضد لك را به برهه زماني 15 دقيقه بر روي فيس قرار دهيد. آن گاه چهره را شستشو داده و 10 دقيقه در حالي كه يك لايه ماست نادر چرب بر روي آن ماليده ايد استراحت فرمائيد. در آخر فيس را به نيكي شسته و آبكشي كنيد.


برچسب: كرم ضد لك عالي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۰:۱۵ توسط:علي پور موضوع:

6 گونه از شايسته ترين ماسك‌هاي ضد لك


6 گونه از شايسته ترين ماسك‌هاي ضد لك چهرهقبلي از تهيه و تنظيم ماسك ضد لك در منزل مي بايست بدانيم كه لكه‌هاي پوستي معمولا به عوارض مختلفي حادثه مي افتند. با دقت به متاع و رنگ پوست هر فردي، وضعيت معاش، مدل تغذيه و چگونگي در معرض روشنايي خورشيد قرار تصاحب كردن، ممكن هست گونه هاي مختلفي از لكه‌هاي پوستي به وجود بيايند. معمولا اين ضايعات مخصوصا از دسته عمقي آن، درماني قطعي و مستمر ندارند ولي براي بهبود و كمرنگ‌خيس شدن آن ها مي‌قدرت به وسيله اشكال ماسك ضد لك به معالجه موقت پرداخت و يا اين كه با به كارگيري از اين ماسك‌هاي خانگي و گياهي به بهبود موقعيت آن مبادرت نمود.

كرم ضد لك عالي
وظيفه ماسك ضد لك چه چيزي است؟گونه هاي ماسك ضد لك مي‌تواند تا حدود بسيار متعددي از بروز لكه هاي سطحي پوستي خودداري نموده و پوست رخ آدم را پر‌نور و واضح سازد. البته همانگونه كه ميدانيم معالجه لكه هاي پوستي مي بايست پايين لحاظ متخصصين پوست صورت گرفته و نياز به نحوه هاي تخصصي است. به‌اين معني كه در فيس بروز اين لكه ها لازم هست به پزشك معالج كارشناس پوست مراجعه نمود تا درماني طبابت را براي لكه هاي پوستي پيشنهاد و تجويز كند. به حافظه داشته باشيد كه هيچگاه نبايد به صورت خودسرانه از داروهاي ضد لك پوستي استعمال نمائيم. در‌اين نوشته‌علمي قصد داريم به معرفي بعضي از شايسته ترين گونه هاي ماسك ضد لك پرداخته و چگونگي تاثير گذاري اين ماسك ها را با هم باز بيني نمائيم. قابل ذكر مي باشد كه به كارگيري از اين ماسك هاي ضد لك به معناي معالجه قطعي نبوده و فقط به روشني و شفافيت همگاني پوست سبب خواهد شد. سهل و آسان طب از شما دعوت ميكند جهت شناخت با اشكال ماسك ضد لك خانگي ادامه اين نوشته‌ي‌علمي را با اعتنا مطالعه نماييد.
1. عسل و آبليمو يك ماسك ضد لك عاليفوايد اين جور از ماسك ضد لك علاوه بر تاثيرات پر‌نور كنندگي بر روي پوست رخ، جوانسازي و به تعويق پرت كردن فرآيند پيري پوست را نيز در بر خواهد داشت. همينطور به جهت وجود عسل درين ماسك ضد لك، پوست فيس را محكم و شاداب مي‌كند. فقط كافيست 2 قاشق غذاخوري آب ليمو ترش نو را به مقدار معادل با شير كم آب ادغام كرده و دو برابر به آن عسل طبيعي طولاني تر فرمائيد. آن‌گاه اين تركيب را به هم بزنيد تا خمير يك دستي به وجود بيايد. آن‌گاه پوست فيس خويش را تماما منزه كرده و اين ماسك ضد لك را به برهه زماني 15 دقيقه بر روي فيس قرار دهيد. آن گاه چهره را شستشو داده و 10 دقيقه در حالي كه يك لايه ماست نادر چرب بر روي آن ماليده ايد استراحت فرمائيد. در آخر فيس را به نيكي شسته و آبكشي كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۰:۰۵ توسط:علي پور موضوع:

لك رخ چه است؟


لك رخ چه است؟لك فيس نقاطي كوچك روي پوست شما مي‌باشند كه عمدتا به اندازه نوك سوزن يا اين كه ناخن مي‌باشند. آن‌ها در پوست رخ، بازوها و كتف ها چشم مي‌شوند كه عمدتا به جهت در معرض آفتاب به دست آوردن تشكيل مي گردند. بدين ترتيب دربين اشخاصي كه پوست حساس به جراحت هاي خورشيد دارا هستند اضافه مشاهده مي شود.

كرم ضد لك عالي
چه چيزي سبب ساز تشكيل لك فيس مي‌شود؟ارتقاء ايجاد ملانين در برخي از سلول هاي پوست سبب ميشود آنان تيره خيس شوند. اين نقاط به طور تيره خيس بر روي سطح پوست ظواهر مي گردد كه به طور كامل ضد هم با رنگ ساير پوست مي‌باشد. در مواجهه با اشعه ماوراء بنفش از فروغ طبيعي و روشنايي برنزه، ملانوسيت ها ايجاد ملانين را ارتقاء ميدهند و پوست تصميم به تيره شدن دارااست. اين ساخت و رسوب براي حفاظت اضافه در قبال اشعه هاي خورشيد واقعه مي افتد. قرار به چنگ آوردن در معرض فروغ و روشنايي خورشيد سبب تشكيل لك هاي چهره ميشود.اعتقادوباور بر اين هست كه تكوين لك ها ناشي از رابطه قدرتمند دربين وراثت و قرار تصاحب كردن در معرض آفتاب ميباشد. مشاهده شده‌است كه كساني كه پوستي پر‌نور خيس، موهاي بلوند يا اين كه قرمز رنگ و ديده هاي رنگي دارا‌هستند، از حيث ژنتيكي نسبت به ساير بيش تر در معرض تشكيل لك مي باشند. البته، در عين هم اكنون، دو نفر كه به يك اندازه در معرض فروغ و روشنايي خورشيد قرار ميگيرند، لزوما به يك اندازه به لك هاي پوستي در گير نميشوند. اين اثبات مي‌كند كه وراثت نقش كليدي در تشكيل لك بر روي رخ يا اين كه هر قسمت ديگر تن داراست.درصورتي كه مايل به خلاص شدن از شر لك ها مي باشيد، درپي معالجه هاي خانگي نقل شده ميباشد.
معالجه هاي خانگي براي رفع لك هاي فيس1. سركه سيب براي رفع لك چهرهمواد لازم• 1 قاشق غذاخوري سركه سيب• 1 قاشق چاي خوري عسلروش تهيه و تنظيم1. عسل و سركه را ادغام فرماييد و روي لك هاي رخ بگذاريد.2. بگذاريد 15-20 دقيقه بماند.3. آن گاه شستشو دهيد.مي‌توانيد اين ماسك را بر كل چهره اعمال نمائيد.چقدر مي بايست اين فعاليت را انجام دهيداين ماسك را يك توشه در روز بر روي لك هاي فيس قرار دهيد. در‌حالتي كه بر روي كل فيس قرار مي دهيد، روز بين از ماسك استعمال نماييد.چرا اين ماسك اثر ميكنداسيد ماليك در ACV، سلولهاي پوست تيره را لايه برداري مي‌كند تا لك هاي فيس زدوده شود.
2. آلوئه ورا براي رفع لك فيسمواد لازمژل آلوئه ورا جديدنحوه تنظيم1. كمي ژل آلوئه جديد روي لك هاي چهره قرار دهيد و به برهه زماني 2-3 دقيقه ماساژ دهيد.2. بگذاريد 10 دقيقه بماند. آنگاه آن را بشوييد.مي‌توانيد ژل آلوئه ورا را در حين شب بر روي رخ بگذاريد بماند.چقدر مي بايست اين فعاليت را انجام دهيداين ماسك را هر روز به كار گيري فرمائيد.چرا اين ماسك اثر مي‌كندآلوئه ورا به تضعيف نقاط بدون نور و لك ها بر روي پوست امداد مينمايد. اين ماده دربردارنده آلوئئين مي باشد كه از تجمع رنگ پرهيز مينمايد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۶:۵۵ توسط:علي پور موضوع:

لك و پيس، يك ايراد پوستي از جور ژنتيكي


لك و پيس، يك ايراد پوستي از جور ژنتيكي مي باشد كه در اشخاص سپيد پوست با ديده ‌هاي پر‌نور و موهاي طلايي شايع ‌خيس مي باشد.
كرم ضد لك عالي

اين بيماري از كودكي ابتدا مي‌ شود و تا‌زمانيكه كار سلول‌ هاي رنگدانه ‌ساز كاهش يابد، يعني ده سال ي سوم معاش به آن‌گاه، همچنان ادامه داراست. بدين ترتيب زيرا اين بيماري ژنتيكي مي باشد و مرتبط با سلول ‌هاي رنگي پوست هست، هيچ معالجه قطعي ندارد.


معالجه‌ هايي كه كمپاني‌ هاي دارويي و بهداشتي تبليغ مي ‌نمايند، فقط براي نادر ‌رنگ ‌خيس كردن لك‌ ها هست و هيچ ‌كدام معالجه قطعي نيستند.


كشورهاي اروپايي و آمريكايي كه در نژاد آنان كك ‌و ‌مك شيوع بيشتري دارااست، خوب توانسته‌ اند اين نقص‌ را بپذيرند و به ‌هيچ‌ وجه آن را بيماري تلقي نمي‌ نمايند و بي ‌ادله هم دنبال معالجه‌ هاي مختلف نمي ‌فرآيند البته در كشور ايران بيش تر خانم‌ هايي كه پوست شان به‌ طور ژنتيكي كك ‌و ‌مك داراست، به سفارش‌ هاي متخصصان پوست اكتفا نمي‌ نمايند و هميشه براي معالجه، به سراغ تبليغات توليدها آرايشي ‌بهداشتي مي ‌فرايند.


فقط پيشنهاد ي ما به اشخاص براي نادر ‌رنگ ‌خيس شدن لك‌ هاي شان و پيشگيري از پُررنگ ‌خيس شدن آنان، حفاظت بي نقص از پوست در قبال آفتاب مي باشد.


اين قبيل اشخاص مي بايست در ساعت‌ها ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر درتوان قابليت، خارج و مقابل آفتاب نباشند و هر ۳ ساعت يك‌ توشه از ضدآفتاب با SPF بالاي ۳۰ استعمال نمايند؛ مخصوصا در صورتي‌كه به اسكي مي ‌فرايند.


پوشيدن دستكش و به كارگيري از كلاه كناره‌ دار هم الزامي ‌ميباشد. درضمن برخي‌ ها عادت دارا هستند كِرِم زينك‌ اكسايد را به جاي ضدآفتاب به فعاليت ببرند كه تماما خطا ميباشد، زيرا پوشش بدون نقص و نيكي ندارد. ضمنا پوست را سپيد و از منظر زيبايي غير مطلوب مي ‌نمايد.


نكته ي ديگر اين كه هزينه ‌كردن براي خريد كِرِم ‌هاي لكه ‌‌بر كه پوست را به‌ طور مقطعي پر‌نور مي‌ نمايد يا اين كه انجام ليزر مختص كه لك‌ ها را نادر‌ رنگ مي نمايد هم بي ‌منفعت و صرفا براي زمان روزگار كوتاهي ميباشد؛ زيرا ايراد كك ‌و‌ مك، مشكلي ژنتيكي مي‌باشد. به‌ علاوه، در‌حالتي كه در قبال آفتاب و اشعه ي ماوراي ‌بنفش آن پوشش بدون نقص و حفاظت نكنيد، لكه‌ ها مجدد عود مي ‌نمايند.


تاكيد مي‌ كنم كه‌اين شرايط به ‌هيچ ‌وجه بيماري مهمي‌ تلقي نمي‌شود و بهتر هست آن را پذيرش فرمائيد و در ادامه معالجه ‌هاي آن چناني نباشيد.


برچسب: كرم ضد لك عالي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۷:۳۰ توسط:علي پور موضوع:

معالجه لكه هاي قهوه اي پوست با دوغطبق


معالجه لكه هاي قهوه اي پوست با دوغطبق باز بيني هاي بدست امده دوغ دارنده اسيد لاكتيك است. براي از در ميان بردن لكه هاي قهوه اي پوست از يك تكه پنبه به كار گيري نماييد. پنبه را به دوغ آغشته فرماييد و دوغ را بر روي لكه هاي قهوه اي بماليد . بعداز مدتي پوستتان را بشوييد. به نقل از راحت طب در شرايطي كه پوست چربي داريد مي توانيد دوغ را يار و همدم آب ليمو به كارگيري نماييد. همينطور ميتوانيد 4 قاشق چايخوري دوغ را با 2 قاشق چايخوري آب گوجه تركيب بكنيد و بر روي نصيب متبوع ماساژ دهيد.

كرم ضد لك عالي
معالجه لكه هاي قهوه اي پوست با ماستبه نقل از اسان طب يكي‌از شايسته ترين روشها براي از در بين بردن لكه هاي قهوه اي به كار گيري از ماست ميباشد. براي اين عمل كافيست كه كمي از ماست را روي نصيب متبوع بماليد .پس از سپري شد 20 دقيقه مي‌توانيد پوستتان را با آب سرد بشوييد.
چنانچه دوست داريد سود بهتري بگيريد ميتوانيد قبلي از خواب به طور خويش ماست زده و بگذاريد تا صبح روي فيس شما بماند.
همينطور يك نحوه ديگر براي لكه برداري پوست اينست كه  با مخلوط 1قاشق سوپخوري ماست،2 قاشق سوپخوري آرد جو دو راز و يك قاشق سوپخوري آب ليمو ماسك تنظيم نمائيد. اين ماسك را بر روي لكه ها بماليد و بگذاريد نيم ساعت بماند بعد از آن آن را با آب سرد بشوييد. اين ماسك را هر روز تا حدود دو ماه به كار گيري بكنيد.
معالجه لكه هاي قهوه اي پوست با آلوئه ورابه نقل از راحت طب براي خلاص شدن از شر لكه هاي قهوه اي آلوئه ورا را فراموش نكنيد. براي اين فعاليت كافيست يه خرده از ژل آلوئه وراي جديد را برداشته و آن را روي لكه ها بماليد. پس از سپري شد حدود نيم ساعت آن را با آب سرد بشوييد. بمدت 1 ماه روزي 2 توشه از آلوئه ورا به كار گيري نماييد تا متوجه تغييرات بشويد. آب آلوئه ورا هم براي اين فعاليت مطلوب مي باشد.
معالجه لكه هاي قهوه اي پوست با چوب كفش تابستانيطبق باز نگري هاي بدست امده چوب دمپايي يك ماده ضد پيري و ضد عفوني كنننده مي باشد. شما ميتوانيد براي رفع لكه هاي قهوه اي پوست با استعمال از پودر چوب كفش تابستاني، گلاب ، گليسيرين و آب ليمو يك ماسك صحيح فرماييد. وقتيكه تماما روي پوست كم آب شد مي توانيد ان را با آب سرد بشوييد. روزي 1 توشه از اين ماسك استعمال نماييد.


برچسب: كرم ضد لك عالي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۲:۵۷ توسط:علي پور موضوع:

هيپرپيگمانتاسيون يا اين كه به عبارتي لكه هاي سياه پوستي چه است؟


هيپرپيگمانتاسيون يا اين كه به عبارتي لكه هاي سياه پوستي چه است؟
هيپرپيگمانتاسيون نامي هست براي لكه هاي سياه و قسمتهاي تيره پوست، لكه هاي تيره رنگي مانند لك و پيس و لكه هاي در اثر آفتاب و جاي جوش ها. اين ككو مك و لكه ها معمولا در اثر مواجهه با نورآفتاب و دست اندركاران ديگري كه درپي اين بخش از سالم نمناك گفته ايم بروز مي‌نمايند و گهگاه به مشقت رفع مي گردند .

كرم ضد لك عالي
علل بروز لكه هاي سياه روي پوست چهره و تنعلت لكه هاي سياه پوستي 
علت لكه هاي سياه پوستي چه ميباشددر معرض خورشيد قرار تصاحب كردن، موجب ساخت لكه هاي رنگي بر روي پوست مي‌گردد.لكه هاي سياه، لكه هاي كبدي، و آكنه بر روي نقاطي از پوست توليد مي‌شود كه بيش تر در معرض آفتاب قرار گرفته هست.برخي لكه هاي سياه و قهوه اي پوست بعداز معالجه آكنه توليد مي گردند.آلودگي، ترافيك ك همينطور اشعه ماوراي بنفش معيار لكه هاي سياه و قهوه اي بر روي پوست را ارتقا ميدهد.اكسيد نيتروژن كه به آلودگي مربوط هست، موجب لكه هاي سياه به خصوص بر روي سيرتكامل ها مي‌شود.نور و روشنايي برگه كامپيوتر، تلويزيون و نورهاي فلورسنت فارغ از پوشش، بعداز مدتي توليد لكه در پوست مي نمايند.ساخت زياد هورمون هاي ميلاد به خصوص استروژن و پروژسترون نيز موجب لكه هاي سياه پوستي مي‌شود.چه‌گونه از شر لكه هاي سياه خلاص گرديد ؟ معالجه هاي خانگي و گياهي كدامند؟لكه هاي سياه پوستي
معالجه خانگي لكه هاي سياه پوستيشيوه 1:براي معالجه لكه هاي سياه پوستي از آب ليمو استعمال فرمائيدآب ليموي جديد را بگيريد و به زمان 10 دقيقه آن را در كاسه قرار دهيد. يك تكه پنبه را به آب ليمو آغشته نمائيد و بر روي لكه هاي سياه قرار دهيد يا اين كه به طور بي واسطه آب ليمو را براي 10 الي 15 دقيقه بر روي پوست قرار دهيد و آنگاه با آب بشوييد.
بيش تر از 15 دقيقه ارتفاع نكشد، چون مي‌تواند به پوست زخم برساند.چهره را مرطوب فرماييد. هر هفته اين طريق را انجام دهيد تا فيض دهد در‌حالتي كه پوست حساسي داريد، آب ليمو را با گلاب و گليسيرين ، به طريق پايين ميكس نماييد.
ليمو درماني روشي براي رفع لكه هاي پوستي به رنگ مشكيمعالجه لكه سياه پوست 
معالجه لكه سياه پوست با ليمودر‌حالتي كه پوست حساسي داريد, گذشته از به كارگيري ليمو را بشوييد ،تا به پوست زخم نرساند و پوست را كم آب نكند. گلاب، هم آب ليمو را مي‌شويد و هم لكه هاي سياه را از في مابين ميبرد. گليسيرين، اثر كم آبي آب ليمو را خنثي و پوست را هيدراته مينمايد.
مواد لازم:
آب ليموي جديد، 1 قاشق طعام خوريگلاب، 1 قاشق غذاخوريگليسيرين، 1 قاشق غذاخوريطرز به كار گيري:
آب ليموي نو را با گلاب و گليسيرين مخلوط نمائيد، به جاي گلاب از آب تصفيه گرديده نيز مي اقتدار به كار گرفت.تكه اي پنبه را در محلول تر كرده و به بازه 15 دقيقه بر روي لكه ها قرار دهيد.و بعد از آن با آب بشوييد.
براي معالجه لكه هاي سياه پوستي از آب سيب زميني استعمال نماييدرفع لكه هاي چهره
آب سيب زميني روشي براي رفع لكه هاي چهرهسيب زميني ،مشتمل بر آنزيم هاي طبيعي و نشاسته و ويتامين C ميباشد ، آب سيب زميني ،مانند يك اسكراب شيرين كار مينمايد.پوست را لايه برداري ميكند و سلول هاي مرده پوست را از ميان مي‌برد، همينطور لكه هاي سياه.
مواد لازم:
سيب زميني پوست كندهرندهشيوه تنظيم:
مرحله نخستين:سيب زميني را پوست بكنيد و رنده نمائيد و در يك ظرف بريزيد.مرحله دوم:آب سيب زميني را بيرون فرماييد. و بر روي لكه هاي سياه رخ اعمال فرمائيد.مرحله سوم (از روي اختيار) :يك قاشق غذاخوري آب ليمو وعسل را به ظرف بيشتر فرمائيد. آب ليمو پوست را روشن خيس مي‌كند. عسل كم آبي پوست بوسيله آب ليمو را خنثي مي‌نمايد و پوست را هيدراته و تندرست نگه ميدارد و فرآيند معالجه را سرعت مي‌بخشد. تكه اي پنبه را در محلول تر فرماييد و به برهه زماني 20 دقيقه بر روي لكه هاي سياه قرار دهيد و هفته اي يك توشه اين فعاليت را انجام دهيد.


برچسب: كرم ضد لك عالي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۰:۲۷ توسط:علي پور موضوع: